Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN

Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN

W ostatnim dniu lutego od lat na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na problemy osób cierpiących na choroby rzadkie. W tym wyjątkowym dniu miliony ludzi na całym świecie podkreślają solidarność z chorymi na choroby rzadkie i ich rodzinami. My również bierzemy udział w akcji #shareyourcolours i zachęcamy wszystkich Państwa do opublikowania w mediach społecznościowych hasła solidarności z chorymi na choroby rzadkie.

W Polsce obchody odbędą się po raz trzynasty z inicjatywy Krajowego Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN skupiającego 52 organizacje pacjentów. Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie we wnętrzach Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Konferencja będzie miała charakter hybrydowy, a jej przebieg będzie transmitowany online.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu w wybranej przez Państwa formule.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele stowarzyszeń pacjentów z chorobami rzadkimi, klinicyści, przedstawicieli parlamentu i administracji rządowej, eksperci i decydenci z obszaru medycznego.

https://dzienchorobrzadkich.org/

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support