Oddział 25a – leczenia uzależnień

Strona główna / Oddział 25a – leczenia uzależnień

Podstawowe informacje o oddziale nr 25a:

Godziny odwiedzinNiedziela i święta od godz. 13.00 do godz. 17.00
Kto i w jakich godzinach udziela informacji o chorych1. Informacje udzielane są podczas sesji rodzinnych (z udziałem pacjentki i jej rodziny). 2. Specyfika uzależnień oraz formy leczenia omawiane są podczas psychoedukacji dla rodzin (ostatnia sobota miesiąca) Uwaga: nie udzielamy informacji o pacjencie przez telemedia
Rodzaje leczonych schorzeń1.zespół uzależnienia od alkoholu 2.zespół uzależnienia od środków psychoaktywnych 3.uzależnienie od hazardu 4.inne uzależnienia behawioralne Preferujemy przyjmowanie osób zmagających się z dwoma rodzajami uzależnień.
Procedura przyjęcia na oddział1. Konsultacje i diagnozowanie wstępne odbywają się we wtorki w godz. 12.00 do 16.30 lub telefonicznie. 2.ustalenie terminu przyjęcia – wpis na listę oczekujących w trakcie telefonicznej lub bezpośredniej kwalifikacji z udziałem lekarza i terapeuty uzależnień 3.skierowanie wypisane na druku skierowania do szpitala psychiatrycznego 4. Abstynencja i ogólny stan zdrowia dobry w dniu przyjmowania na terapię. 5. Brak ostrych chorób somatycznych wymagających diagnostyki i leczenia. 6. brak chorób psychicznych i zaburzeń uniemożliwiających kontakt słowny z pacjentem.
Co zabrać ze sobą na oddział1. Dowód osobisty lub dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem. 2. Skierowanie wystawione na druku skierowanie do szpitala psychiatrycznego. 3. Rzeczy i przybory toaletowe na okres min. 8 tygodni. 4. Obuwie i strój gimnastyczny. 5. Trzy zeszyty 60 kartkowe. 6. Długopis niebieski i czerwony. 7. Pisaki cztery kolory/ czarny, czerwony, niebieski , zielony. 8. Leki przewlekłego stosowania w przypadku innych schorzeń przewlekłych. 9. Okulary i aparaty słuchowe / jeśli są niezbędne.
Czego nie wolno zabieraćNie można wnosić przedmiotów mogących powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjentów (środki psychoaktywne, leki, alkohol, broń, żyletki, noże, szpikulce, paski, sznury…)
Najważniejsza osiągnięcia oddziałuOferujemy trwający 8 tygodni, specjalistyczny program terapeutyczny dostosowany do specyfiki uzależnienia kobiet. Oddział leczenia uzależnień 25 a przyjmuje kobiety uzależnione od substancji( alkohol, narkotyki, leki) Jak i uzależnione behawioralnie (hazard, gry komputerowe, internet). Oddział uzależnień dla kobiet jest kameralnym oddziałem stacjonarnym, charakteryzującym się świetnymi warunkami lokalowymi. Budynek położony jest na skraju szpitala w zacisznej spokojnej okolicy. Do dyspozycji pacjentek przeznaczone są sale 1, 2, 3 osobowe z łazienkami, gabinety do terapii grupowej i indywidualnej, wyposażone są w sprzęt specjalistyczny. Oddział współpracuje z oddziałami psychiatrycznymi żeńskimi i oddziałem detoksykacyjnym dla kobiet.
Informacje dodatkoweZakaz wstępu na oddział osobom nietrzeźwym. Zakaz fotografowania i utrwalania dźwięku.

Mapa dojazdu na oddział:

Galeria: