Oddział 11 – psychiatryczny ogólny

Strona główna / Oddział 11 – psychiatryczny ogólny

Podstawowe informacje o oddziale nr 11:

Godziny odwiedzinCały tydzień w godzinach od 11.00 do 12.00 oraz od 15:00 do 17:00. Wyłącznie w salach odwiedzin z wyjątkiem pacjentów leżących (wówczas rodzina może przebywać na sali przy chorym z uszanowaniem intymności pozostałych pacjentów).
Kto i w jakich godzinach udziela informacji o chorych1. W sprawach dotyczących leczenia i przebiegu choroby – wyłącznie lekarze, od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 13, najlepiej po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.
2. W sprawach dotyczących pielęgnacji chorych – personel pielęgniarski. Informacje udzielane są wyłącznie osobom upoważnionym przez pacjenta.
Rodzaje leczonych schorzeńWszystkie zaburzenia psychiczne (F00-F99).
Procedura przyjęcia na oddział1. Weryfikacja danych pacjenta,
2. Wstępna ocena ogólnego stanu pacjenta,
3. Wykonanie pomiarów podstawowych parametrów życiowych,
4. Zabezpieczenie depozytów oraz niedozwolonych przedmiotów,
5. Zapoznanie pacjenta z topografią i regulaminem oddziału,
6. Badanie lekarskie,
7. Przyjęcie i realizacja zaleceń.
Co zabrać ze sobą na oddziałPiżamę, wygodną odzież dzienną, bieliznę na zmianę, podstawowe przybory toaletowe, kubek.
Czego nie wolno zabieraćOstrych i niebezpiecznych przedmiotów, narkotyków, alkoholu.
Najważniejsza osiągnięcia oddziałuHolistyczne podejście do pacjenta. Kładziemy szczególny nacisk na poszanowanie godności każdego pacjenta. Przy wyborze postępowania terapeutycznego oceniamy ogólną sytuację socjalno-bytową oraz rodzinną pacjenta. Możemy poszczycić się tym, że pacjenci chętnie wybierają nasz oddział na miejsce swojego leczenia.
Informacje dodatkoweOsoby nietrzeźwe oraz pod wpływem środków psychoaktywnych nie są wpuszczane na odział. Zakaz fotografowania i utrwalania dźwięku na oddziale.

Mapa dojazdu na oddział:

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support