Oddział 7 – rehabilitacji neurologicznej

Strona główna / Oddział 7 – rehabilitacji neurologicznej

Podstawowe informacje o oddziale nr 7:

Godziny odwiedzinOdwiedziny i pomoc rodziny przy pacjentach w godzinach od 12:00 do 19:00 oraz w innym czasie nie kolidującym z indywidualnym programem rehabilitacji pacjenta za zgodą Ordynatora.
Kto i w jakich godzinach udziela informacji o chorychOrdynator Oddziału lek.med. Ryszard Szeszycki. Środa w godzinach 11-13.
Rodzaje leczonych schorzeńREHABILITACJA NEUROLOGICZNA rehabilitacja neurologiczna wczesna – pacjenci z zaburzeniami funkcji mózgu (po udarach i urazach mózgu), z niedowładami kończyn, z zaburzeniami funkcji rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych, z zaburzeniami funkcji obwodowego układu nerwowego rehabilitacja neurologiczna przewlekła – po przebyciu wcześniejszej rehabilitacji w jednej z wyżej wymienionych grup. REHABILITACJA OGÓLNOUSTROJOWA: stany po leczeniu operacyjnym i zachowawczym schorzeń narządów ruchu.
Procedura przyjęcia na oddziałPodstawą przyjęcia do oddziałów jest osobiste stawiennictwo pacjenta na kwalifikację z aktualnym skierowaniem w naszym oddziale w środę w godzinach 11-12.
Wymagane dokumenty do kwalifikacji1. Skierowanie do szpitala(ważne 30 dni od daty wystawienia- właściwe dla danej rehabilitacji, pełna dokumentacja lekarska) od lekarza z oddziału: neurologii, neurochirurgii, OIOM, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii. W przypadku przewlekłych schorzeń neurologicznych obowiązuje skierowanie z poradni: neurologicznej, neurochirurgicznej, rehabilitacyjnej, chirurgicznej, urazowo- ortopedycznej. 2. karty informacyjne leczenia szpitalnego, 3. aktualnie stosowane leki, 4. wyniki badań oraz zdjęcia rtg i płyty CD.
Wykaz dokumentów i rzeczy osobistych niezbędnych do planowego przyjęcia:Skierowanie do szpitala (j.w), dowód osobisty, posiadana dokumentacja medyczna ( j.w.), piżama, ręcznik, przybory toaletowe, dresy, koszulki typu T-shirt, skarpetki, kapcie, obuwie sportowe wiązane, leki, które pacjent przyjmuje na stałe.
Zakres świadczonych usługOddział posiada 25 łóżek, salę ćwiczeń, gabinet fizykoterapii ( masaż suchy, eletroterapia, krioterapia, pole magnetyczne i elektromagnetyczne, masaże wirowe kończyn, laser wysokoenergetyczny, światłolecznictwo), gabinet logopedy i psychologa, pracownię terapii zajęciowej. W trakcie pobytu w Oddziale zapewniamy pacjentom całodobową opiekę medyczną, kompleksową rehabilitację ruchową dostosowaną do potrzeb i możliwości pacjenta, zabiegi fizykalne, terapię psychologiczną i logopedycznę, terapię zajęciową, edukację pacjenta i jego rodziny.
Informacje dodatkowe– Zakaz przebywania osób nietrzeźwych na terenie oddziału – Zakaz fotografowania i utrwalania dźwięku.

Informacja:

W dniach 17 i 24.07.2024r.  kwalifikacje na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej i Ogólnoustrojowej  nie odbędą się.

Najbliższy termin kwalifikacji to 31.07.2024r.(środa).

Mapa dojazdu na oddział:

 

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support