Oddział 17 – leczenia uzależnień

Strona główna / Oddział 17 – leczenia uzależnień

Podstawowe informacje o oddziale nr 17:

Godziny odwiedzinNiedziele i święta w godz. od 13:00-17:00
Kto i w jakich godzinach udziela informacji o chorychNie udziela się informacji o pacjentach, chyba, że na ich osobiste życzenie, i tylko wtedy gdy pacjent podpisał pisemne oświadczenie zgody na konkretną osobę
Rodzaje leczonych schorzeń– Uzależnienie od alkoholu – Uzależnienie od substancji psychoaktywnych – Uzależnienie od hazardu – Uzależnienie od leków – Uzależnienie od komputera i gier hazardowych, itp. – Uzależnienie + choroba psychiczna (CHAD,schizofrenia itp.)
Procedura przyjęcia na oddział1. Rozmowa kwalifikacyjna z ustaleniem terminu i wpisaniem na listę oczekujących na udzielenie świadczenia. 2. Kwalifikacji dokonuje pacjent osobiście w oddziale w czwartki w godz. 8:00-14:00 lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-14:00. 3. Po wejściu w oddział przebadanie pacjenta na obecność alkoholu lub innych środków psychoaktywnych w moczu (wynik negatywny kwalifikuje do przyjęcia w oddział). 4. Nawiązanie kontaktu terapeutycznego przez członka zespołu terapeutycznego i zawarcie kontraktu z pacjentem. 5. Badania pielęgniarskie i lekarskie i inne. 6. Włączenie pacjenta w proces terapeutyczny.
Co zabrać ze sobą na oddziałPiżamy, ręczniki, przybory toaletowe, pantofle ranne, plastikowe laczki pod prysznic, papier toaletowy, dres, obuwie sportowe, sztućce, kubek, 4 grube zeszyty i długopis, pisaki (kredki lub długopisy: czerwony i zielony), koniecznie okulary dla osób niedowidzących. Wskazana dokumentacja medyczna z pobytów z innych szpitalach oraz wcześniejszego leczenia uzależnień.
Czego nie wolno zabieraćWiększych sum pieniędzy, odbiornika radiowego i TV, tabletu, laptopa, iPada oraz iPoda, itp., telefonu komórkowego, kosmetyków i słodyczy mających w składzie alkohol, innych wartościowych rzeczy.
Najważniejsza osiągnięcia oddziału– Stałe szkolenia personelu (jeden raz w miesiącu). – Superwizje zespołu terapeutycznego od 2008 roku do nadal średnio 4 razy w roku. – Duża skuteczność leczenia z ukierunkowywaniem pacjentów do kontynuowania dalszej terapii w formie ambulatoryjnej.
Informacje dodatkowe– Sprawdzanie rzeczy dla pacjentów wnoszonych w oddział przez odwiedzających. – Zakaz wchodzenia w oddział osób nietrzeźwych oraz fotografowania i nagrywania w jakiejkolwiek postaci, w tym utrwalania dźwięku.

Mapa dojazdu na oddział:

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support