Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2022

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2022

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Celem Święta jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na problematykę chorób psychicznych oraz dążenie do promowania właściwych postaw ludzkich wobec osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

„Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem” – to hasło  tegorocznego Święta.

Rosnące nierówności społeczne i ekonomiczne, przedłużające się konflikty, przemoc i sytuacje zagrożenia zdrowia publicznego dotykają całe populacje, zagrażając postępowi w kierunku poprawy dobrostanu. Musimy wzmocnić opiekę w zakresie zdrowia psychicznego ponieważ stygmatyzacja i dyskryminacja nadal stanowią barierę dla integracji społecznej i dostępu do właściwej opieki. Nie bójmy się szukać pomocy i wsparcia u psychiatry, psychoterapeuty bądź psychologa. Personel naszego Szpitala zawsze udziela wsparcia i pomocy chorym i ich rodzinom oraz podejmuje działania na rzecz zdrowia psychicznego.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support