Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy

Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy

W środę 27 października w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. A. Piotrowskiego odbyło się uroczyste podsumowanie Pierwszego i Drugiego Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy.
Henryk Januchowski – prezes Fundacji Młodzi w Uzależnieniu, podziękował wszystkim biegaczom biorącym udział w tej inicjatywie oraz sponsorom, którzy udzielili wsparcia i przekazali środki pieniężne na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ostatniej edycji Biegu udało się zebrać 31.500 złotych.
W uroczystej ceremonii wzięli również udział przedstawiciele samorządów – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Paulina Stochniałek, Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, wiceburmistrz Witkowa Marek Wiatrowski. Zaproszono również zastępcę Prezydenta miasta Konina Witolda Nowaka, albowiem w kolejnej edycji Biegu planowane jest wydłużenie trasy o Konin. W trakcie trwania uroczystości odczytany został list od wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Ewy Kopacz, oraz posła Waldy Dzikowskiego skierowany do uczestników i organizatorów.
Ceremonię uświetnił wykład prof. Jakuba Andrzejczaka i koncert akustyczny Urszuli.
Kolejny Bieg odbędzie się w dniu 30 stycznia 2022 roku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Materiały i opracowanie organizatora

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support