Aktualności

Strona główna / Aktualności
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto powstało z inicjatywy Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego i po raz pierwszy było obchodzone w 1992 r. Inicjatorem wydarzenia był Richard Hunter, zastępca sekretarza generalnego. Od 1994 r. wprowadzono temat przewodni obchodów. W tym roku hasło wiodące brzmi „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka.” Celem tego dnia jest ogólna promocja działań na rzecz zdrowia psychicznego oraz edukacja społeczeństwa. Globalny wymiar Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego ma zwrócić uwagę na choroby psychiczne jakie dotykają współczesne społeczeństwo oraz pokazać ich wpływ na życie ludzi.

Szpital „Dziekanka” wpisując się w obchody zaprasza do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie bezpłatnie można skorzystać z wizyty u psychiatry lub psychologa.
(rejestracja pod numerem 61 423 8540)

Czytaj więcej
Region IPA Gniezno przekazał dary na potrzeby Szpitala

Region IPA Gniezno przekazał dary na potrzeby Szpitala

Pacjenci i pracownicy Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie dziękują International Police Association, Region Gniezno za udzieloną, bezinteresowną pomoc w postaci przekazanych darów – wózków inwalidzkich, materacy i poduszek przeciwodleżynowych.

Państwa wsparcie jest dla nas wyrazem empatii, zrozumienia i chęci niesienia pomocy. To gest, który będzie dla nas ogromnym ułatwieniem w realizacji naszych zamierzeń oraz zapewni większy komfort i jakość pobytu pacjenta.

Czytaj więcej
25-lecie Samorządu Województwa Wielkopolskiego – PIKNIK NA FEST!

25-lecie Samorządu Województwa Wielkopolskiego – PIKNIK NA FEST!

W sobotę 10 czerwca na poznańskiej Cytadeli pracownicy Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” uczestniczyli w zorganizowanym z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Wielkopolskiego – PIKNIKU NA FEST!. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników w każdym wieku m.in. sportowych, kulturalnych jak i stworzyli strefę zdrowia. Byliśmy tam z naszym punktem konsultacyjnym, gdzie można było się więcej dowiedzieć na temat leczenia uzależnień. Jak zawsze służyliśmy informacją i dobrą radą zainteresowanym osobom.

Czytaj więcej
Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN

Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN

W ostatnim dniu lutego od lat na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na problemy osób cierpiących na choroby rzadkie. W tym wyjątkowym dniu miliony ludzi na całym świecie podkreślają solidarność z chorymi na choroby rzadkie i ich rodzinami. My również bierzemy udział w akcji #shareyourcolours i zachęcamy wszystkich Państwa do opublikowania w mediach społecznościowych hasła solidarności z chorymi na choroby rzadkie.

W Polsce obchody odbędą się po raz trzynasty z inicjatywy Krajowego Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN skupiającego 52 organizacje pacjentów. Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie we wnętrzach Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Konferencja będzie miała charakter hybrydowy, a jej przebieg będzie transmitowany online.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu w wybranej przez Państwa formule.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele stowarzyszeń pacjentów z chorobami rzadkimi, klinicyści, przedstawicieli parlamentu i administracji rządowej, eksperci i decydenci z obszaru medycznego.

https://dzienchorobrzadkich.org/

Czytaj więcej
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2022

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2022

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Celem Święta jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na problematykę chorób psychicznych oraz dążenie do promowania właściwych postaw ludzkich wobec osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

„Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem” – to hasło  tegorocznego Święta.

Rosnące nierówności społeczne i ekonomiczne, przedłużające się konflikty, przemoc i sytuacje zagrożenia zdrowia publicznego dotykają całe populacje, zagrażając postępowi w kierunku poprawy dobrostanu. Musimy wzmocnić opiekę w zakresie zdrowia psychicznego ponieważ stygmatyzacja i dyskryminacja nadal stanowią barierę dla integracji społecznej i dostępu do właściwej opieki. Nie bójmy się szukać pomocy i wsparcia u psychiatry, psychoterapeuty bądź psychologa. Personel naszego Szpitala zawsze udziela wsparcia i pomocy chorym i ich rodzinom oraz podejmuje działania na rzecz zdrowia psychicznego.

 

Czytaj więcej
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support